SZTUKA ŚWIADOMEGO I WŁAŚCIWEGO ODPOCZYNKU

2015-04-28_223329
IMG_0691
IMG_0692
IMG_0696

W ostatnim czasie wiele słyszymy o szybkim upływie czasu i braku możliwości zregenerowania organizmu po całym dniu pracy. Wiele osób prosiło nas żebyśmy napisały coś o regeneracji organizmu i świadomym wypoczynku. Doszłyśmy do wniosku, że zrobimy to w oparciu o nauki Jana Pawlika- człowieka, który odmienił nasze życie, oraz własne doświadczenie. Najlepszym, najbardziej przyjemnym i  skutecznym sposobem na zregenerowanie organizmu po całym dniu napięć jest wizyta w lesie i odpowiedni zestaw ćwiczeń. Już trzykilometrowy spacer daje nam wrażenie, iż największa faza napięć odpuściła. Po dłuższym spacerowaniu szybko zauważymy, że nasz oddech jest spokojniejszy i pełniejszy.

Pamiętajmy, że odpoczynek jest najbardziej naturalną formą regeneracji sił. Pozwala nam utrzymać organizm w zdrowiu. Istotnym elementem jest oddychanie i dotlenianie mózgu, który jest odpowiedzialny za poprawne funkcjonowanie organizmu. Dzięki odpowiedniej dawce ruchu na świeżym powietrzu nasz organizm bardzo szybko uwalnia się od zbędnych napięć.

Ponad 90% naszego życia zostaje przenoszonych do świata wirtualnego, który niestety jest bardzo destrukcyjny dla nas. Dlatego bardzo zachęcamy do powrotu w świat realny. Który jest bardzo potrzebny chociażby dla naszego zdrowia psychicznego.

Kolejnym czynnikiem pozbawiającym nas napięć jest rozmowa z odpowiednimi ludźmi i dostarczana wyrozumiałość na wzajemne problemy. Dialog w połączeniu z  wizytą w lesie jest najlepszym lekarstwem na „bolącą codzienność”.

Bardzo często usprawiedliwiamy się brakiem czasu na wypoczynek zapominając, że wystarczy dać sobie godzinę dziennie na ćwiczenia połączone z relaksem, by znacznie poprawić swoje samopoczucie i wygląd:).

My same wiele razy byłyśmy upominane przez Pana Jana, iż w naszym pędzie życiowym zapominamy o prawdziwej sztuce wypoczywania. Zawsze wszystko inne było ważniejsze od właściwej chwili dla siebie. Natężenie stresu w nas narastało, a my zakładaliśmy, że skoro samo przyszło to i samo pójdzie. BZDURA!  Wykonanie częściowego planu jest dobrym znakiem do realizacji całości, która daje ogrom satysfakcji.

Przez długi czas, nie potrafiliśmy zrealizować całkowitego planu przez założenie, że wystarczy wysiłek fizyczny by wyeliminować napięcia. Jednak w dalszym ciągu jakiś procent napięć się utrzymywał, nie odczuwałyśmy lekkości w swojej świadomości. Dopiero po rozmowie z Panem Janem zrozumiałyśmy, gdzie popełniamy błąd. Uświadomił nam, iż każdy człowiek nosi spore natężenie stresów oraz podświadome i ukryte napięcia. Nasze błędne wyobrażenie o zrelaksowaniu zachęciło nas do nauki właściwego odpoczynku. Szybko zrozumiałyśmy, iż sam ruch i sen nie wystarczy, ponieważ podczas snu i tak zmagamy się ze swoimi problemami.

Wnioski: aby nasz odpoczynek był efektywny, musimy usunąć napięcia z ciała i umysłu.

Jak tego dokonać?

Konieczne jest opanowanie sztuki świadomego wypoczynku- wyciszenie,  jest czynnikiem najbardziej istotnym w drodze do całkowitej regeneracji organizmu. W naszym świadomym wypoczynku pomocne okazały się ćwiczenia relaksacyjne opracowane przez Jana Pawlika, które pozwalają uwolnić umysł i mięśnie od stresów i bodźców zewnętrznych- TO NAPRAWDĘ POMAGA:)

Pamiętajmy!

Często nie zdajemy sobie sprawy, iż stopniowe odczuwanie bólu w głowie,  łydkach, udach (kończynach dolnych), karku, kręgosłupie, ramionach- to fizyczny stres, który wpływa na ciało i psychikę. Konsekwencją czego są różne choroby.

POLECAMY KSIĄŻKĘ JANA PAWLIKA PT., „I TY MOŻESZ UZDROWIĆ SIEBIE”, ORAZ PŁYTY CD ” JAK UZDROWIŁEM SIEBIE” I  WYBRAŁEM ZDROWIE”

Źródło:

Jan Pawlik, I Ty możesz uzdrowić siebie.

Zamów książkę i płytę i uczyń swoje życie lepszym– http://janpawlik.pl/zamowienia-internetowe

ksiazka2013okladka

Podziel się:
 • Facebook
 • Twitter
 • YouTube
 • Pinterest
 • Pinterest
 • BE LUXURY WITH THE LR HEALTH & BEAUTY BRAND

  BE LUXURY WITH THE LR HEALTH & BEAUTY BRAND

 • LR HEALTH & BEAUTY PRODUCT CERTIFICATES

  LR HEALTH & BEAUTY PRODUCT CERTIFICATES

 • ALOE AND ITS APPLICATION

  ALOE AND ITS APPLICATION

Copyright (C) sistersm.net