JAZDA NA DESKOROLCE

JAzda na deskorolce

Jazda na deskorolce wiąże się na pewno z nie lada wyzwaniem. Początki bywają trudne jednak gdy opanuję się już tą umiejętność pojawia się ogrom satysfakcji i chęć pokonywania coraz to trudniejszych przeszkód.

Narodziny  skateboardingu miały miejsce w latachczterdziestych XX wieku w Kalifornii. I tak o to w Kalifornii skateboarding rozwijał się coraz bardziej. W Polsce skateboarding rozwinął się w latach 1980-1990 coraz większy procent młodych ludzi przekonuję się do jazdy na desce. Próbują swoich sił na różnych płaszczyznach. Jednak mimo zarejestrowanej tendencji wzrostowej wysoki procent Polaków nigdy nie jeździł na desce w swoim życiu. Polacy raczej nie są w dużym stopniu przekonani do tego rodzaju aktywności. Wiąże się to zapewne z barakiem miejsc gdzie można swobodnie się poruszać. Chodniki są zbyt wąskie, a ulice nie są przystosowane do poruszania się na desce. Dlatego też jazda na desce wiąże się z pokonywaniem ciągłych przeszkód. Na początku nauki są to bariery, które zniechęcają nas do dalszej jazdy. My jednak zachęcamy na początek  do jazdy  po prostych terenach gdzie nie będziemy stanowić realnego zagrożenia i będziemy mogli na spokojnie wdrążyć się w własną technikę jazdy.

jazda na deskorolce2

Jazda na deskorolce była alternatywą dla surferów gdy nie było odpowiedniej pogody do surfingu. Obecnie  21 czerwca jest Światowym Dniem Deskorolki.

* Jazda na desce to świetna zabawa- dodamy, że nic tak dobrze nie wyrabia koordynacji ruchowej jak owa aktywność.

* Polecamy jazdę w miejscach znikomego ruchu, lub wieczorem, a nawet nocą kiedy to ulice są puste i każdy z nas może nabrać realnej swobody podczas jazdy:)!

* Jazda na desce nie zawsze musi odbywać się w tradycyjny sposób he he…

* Skateboarding to także aktywność, w której wykonuje się różne triki na deskorolce…

 

DO ZOBACZENIA NA DRODZE „SKATERZY”:D!

 

Tu możesz przeczytać o historii skateboardingu:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Skateboarding

 

Podziel się:
  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube
  • Pinterest
  • Pinterest
Copyright (C) sistersm.net