MIND MASTER POMAGA W WALCE ZE STRESEM

Mind master blog

Czym właściwie jest stres i jakie są jego skutki?

W dzisiejszym świecie stres towarzyszy nam niemalże każdego dnia. O jego skutkach nie tylko czytamy i słyszymy coraz częściej, lecz także dosadnie je odczuwamy na własnym ciele i duszy. Zaczynamy mówić o nim jako o chorobie ostatniej dekady. Jednak rzadko zastanawiamy się co właściwie oznacza to słowo i skąd się wzięło. Samo angielskie słowo stres pochodzi od francuskiego słowa „estrecier”, które się wywodzi z łacińskiego słowa „stringo, stringere” i oznacza stosować nacisk, wymuszać, zmuszać, stosować przemoc. W dzisiejszym świecie, w którym wszyscy pędzimy i mamy mnóstwo obowiązków nasz organizm walczy, aby sprostać wszystkim zadaniom. Jednak gdy jesteśmy nadmiernie obciążeni w naszym organizmie uruchamia się stres. Jest to reakcja dostosowawcza do nowych warunków, w wyniku której organizm jest w stanie gotowości i stara się sprostać nowym wyzwaniom. Stres może być zarówno pozytywny, jak również negatywny. Jeśli trwa krótko i z odpowiednią intensywnością przed ważnym dla nas wyzwaniem może mieć na nas pozytywny wpływ. Mobilizuje wówczas nasz organizm do działania, stymuluje kreatywność i pobudza nas do większej wydajności. Niebezpieczeństwo zaczyna się jednak w momencie, kiedy towarzyszy nam nadmierny i długotrwały stres. Kiedy mechanizmy kompensacyjne  są zaangażowane zbyt długo, zagrożone zostaje zarówno nasze zdrowie psychiczne, jak również fizyczne. Nadmierny stres obciąża cały układ krążenia. Powszechne stają się wysokie wartości ciśnienia tętniczego oraz zaczynają się bóle głowy. Najczęściej pojawiają się u nas problemy z układem pokarmowym. Zaburzone jest trawienie, dochodzi do niestrawności czy też występuje syndrom jelita drażliwego. Często przez stres odczuwamy kłucie pod żebrami, gdyż żółć jest nieprawidłowo odprowadzana, w wyniku czego mogą nawet powstawać kamienie w pęcherzyku żółciowym. Poza tym stres ma niekorzystny wpływ na układ odpornościowy, przez co częściej się przeziębiamy i chorujemy. Podczas stresu możemy doświadczyć także skurczy mięśni, częstszego oddawania moczu, wzdęć, utraty apetytu, podwójnego widzenia, a także nieprzyjemnego uczucia „guli” w gardle. Pojawiają się problemy z potencją  oraz z cyklem menstruacyjnym. Przewlekły stres ma wyjątkowo niebezpieczny wpływ na naszą psychikę. Może doprowadzić do tego, że przestaniemy być zdolni do normalnego funkcjonowania na co dzień. Sparaliżowani nie będziemy w stanie poradzić sobie z zadaniami, które dotychczas nie sprawiały nam trudności. Jesteśmy drażliwi i unikamy kontaktów ze znajomymi. Bardzo często sięgamy wtedy po szybkie wsparcie w postaci dużych ilości alkoholu, papierosów i narkotyków. Warto wcześniej zadbać o to, aby na bieżąco odreagować stres związany z pracą czy sytuacją życiową.

Jak radzić sobie ze stresem?

Ogromnym wsparciem w sytuacjach stresowych są rozmowy z przyjaciółmi i rodziną, pod warunkiem że to nie oni przyczyniają się do wzrostu naszego stresu. Równie ważne znaczenie ma aktywność fizyczna. Marsz na świeżym powietrzu znakomicie rozładowuje napięcie psychiczne, a w naszej krwi wzrasta poziom endorfin. Zimą i jesienią korzystajmy z pojawiającego się słońca, pijmy zioła oraz mikstury dodające energii. Warto spróbować rozmarynu, imbiru, lukrecji, melisy czy dziurawca. Jednakże ogromne znaczenie w walce ze stresem ma odpowiednio zbilansowana dieta. Przez sytuacje stresogenne tracimy wiele minerałów i witamin. Aby zapobiec osłabieniu organizmu powinniśmy je na bieżąco uzupełniać. Szczególnie cenne są witaminy z grupy B, które wspomagają funkcjonowanie naszego układu nerwowego oraz przeciwdziałają zmęczeniu. Znajdziemy je między innymi w orzechach i pestkach, rybach, fasoli, jajach, nabiale czy drobiu. Natomiast witamina E pomaga w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym, a znajdziemy ją miedzy innymi w roślinach strączkowych, maśle, jajach czy olejach roślinnych. Ponadto ważną rolę w walce ze zmęczeniem odgrywa żelazo, które zawarte jest w wątróbce, żółtku jaja, brokułach czy szpinaku.

Czy warto sięgać po suplementy?

Jeśli mimo trwania w zdrowym odżywianiu odczuwamy niedobory ważnych witamin czy minerałów możemy  sięgnąć również po suplementy diety. Decydując się jednakże na ten krok powinniśmy dokładnie sprawdzić ich jakość i zapoznać się z certyfikatami. Wybierajmy tylko te, które zostały restrykcyjnie przebadane i otrzymały atesty potwierdzające najwyższą jakość. Bądźmy czujni, gdyż niekoniecznie dobrych naśladowców dobrych produktów i pomysłów jest coraz więcej, a zdrowie mamy tylko jedno. Bezpiecznym wsparciem w stresujących sytuacjach jest Mind Master, który został stworzony na bazie naturalnych składników.  Seria produktów MindMaster, wyprodukowana w Niemczech prze firmę LR Health&Beauty została wyróżniona Nagrodą Zaufania Złoty Otis 2019 w kategorii „Debiut Roku 2018” oraz poddana restrykcyjnym kontrolom SGS INSTITUS FRESENIUS. Dodatkowo znalazła się na Liście Kolońskiej, która uwzględnia produkty o zminimalizowanym ryzyku dopingu. W skład Mind Master wchodzą: witamina E, Witamina B1 (tiamina), witamina B9 (kwas foliowy), witamina B12, żelazo, selen, żel aloesowy, ekstrakt z zielonej herbaty, L-karnityna, koenzym Q10. Dzięki połączeniu najważniejszych substancji, mikroelementów i pierwiastków śladowych możemy wspierać nasz organizm w walce ze stresem. Mind Master pozytywnie wpływa na działanie układu nerwowego, redukuje zmęczenie oraz chroni komórki przed działaniem szkodliwych rodników. O jego właściwościach przeczytamy również w listopadowym wydaniu Wysokich Obcasów, w którym poleca go wyjątkowa Marzena Rogalska. W czasopiśmie cyklicznie pojawiają się informacje również o innych wartościowych produktach firmy LR Health&Beauty. Warto również sięgnąć do znanego magazynu Avanti, w którym przeczytamy o nowościach, pojawiających się w ofercie niemieckiej firmy.

Jak pozyskać suplement Mind Master?

Decydując się na walkę ze stresem w naturalny sposób zawsze możemy skorzystać z konsultacji partnera firmy LR Health&Beauty, który zaprezentuje nam produkt oraz pomoże złożyć zamówienie. Zakupu produktu możemy dokonać również na sklepie internetowym firmy LR Health&Beauty. Oczywiście istnieje możliwość zapisania się do klubu LR, dzięki czemu mamy prawo do zakupów w promocyjnych cenach. Jeśli chcecie umówić się na spotkanie z partnerem w Waszym mieście, bądź na rozmowę online piszcie na adres: info@sistersmshop.com, w tytule wpisując konsultacja z partnerem LR.

 

Podziel się:
 • Facebook
 • Twitter
 • YouTube
 • Pinterest
 • Pinterest
 • BĄDŹ LUKSUSOWA Z MARKĄ LR HEALTH&BEAUTY

  BĄDŹ LUKSUSOWA Z MARKĄ LR HEALTH&BEAUTY

 • CERTYFIKATY JAKOŚCI PRODUKTÓW LR HEALTH&BEAUTY

  CERTYFIKATY JAKOŚCI PRODUKTÓW LR HEALTH&BEAUTY

 • LR ZEITGARD BLUE LIGHT DEFENDER

  LR ZEITGARD BLUE LIGHT DEFENDER

Copyright (C) sistersm.net