TENIS ZIEMNY

tenis ziemny (1)
tenis ziemny (3)
tenis ziemny (4)
tenis ziemny (6)
tenis ziemny (5)
tenis ziemny (2)

Tenis ziemny rozgrywany jest na korcie tenisowym, polega na przebijaniu rakietą tenisową piłki ponad siatką na pole przeciwnika. Istotne jest odbijanie piłki w taki sposób aby przeciwnik miał trudności z odbiorem jej. Możemy w niego grać pojedynczo (tzw. singiel) lub w dwuosobowych zespołach zawodników jednej płci (debel) lub obu (mikst).

Tenis jest sportem, który możemy uprawiać całym rokiem. Przy dobrej pogodzie będziemy mogli korzystać z odkrytych kortów, zaś w deszczowe i chłodne dni możemy skorzystać z krytych kortów, które mieszczą się już większości  miast. Zasady tenisa ziemnego są ściśle określone. Dlatego warto już na pierwszych lekcjach swojej gry stosować się do nich aby wyrobić sobie odpowiednie nawyki gry:).

Tenis jest  uprawianym na wszystkich kontynentach przez ludzi różnej kategorii wiekowej.  Popularność tego sportu niewątpliwie wzrasta. A dzieje się tak ponieważ dyscyplinę tą może uprawiać każdy, kto jest w stanie utrzymać rakietę tenisową, a następnie umiejętnie odbijać piłkę. Współczesna wersja tenisa wywodzi się z Wielkiej Brytanii, gdzie narodziła się pod koniec XIX wieku jako Lawn tenis (tenis na trawie). Początkowo dyscyplina ta przypisywana była wyższym warstwom anglojęzycznych społeczeństw. Z czasem tenis stał się popularny na całym świecie.

2014-11-23_234645

Obecnie najważniejszymi rozgrywkami tenisowymi w roku są cztery turnieje tworzące tzw. Wielki Szlem: Roland Garros, Australian Open, Wimbledon oraz US Open.

Hopmana, Puchar Davisa, Drużynowy Puchar Świata oraz rozgrywki Fed Cupu rozgrywane są w śród zwodów reprezentacji międzynarodowych.

FILMIK INSTRUKTAŻOWY:

Podziel się:
 • Facebook
 • Twitter
 • YouTube
 • Pinterest
 • Pinterest
 • (PL) BĄDŹ LUKSUSOWA Z MARKĄ LR HEALTH&BEAUTY

  (PL) BĄDŹ LUKSUSOWA Z MARKĄ LR HEALTH&BEAUTY

 • (PL) CERTYFIKATY JAKOŚCI PRODUKTÓW LR HEALTH&BEAUTY

  (PL) CERTYFIKATY JAKOŚCI PRODUKTÓW LR HEALTH&BEAUTY

 • (PL) ALOES I JEGO ZASTOSOWANIE

  (PL) ALOES I JEGO ZASTOSOWANIE

Copyright (C) sistersm.net