CZAS NA ŁYŻWY

IMG_0237
IMG_0238
IMG_0241
IMG_0246
IMG_0243

Jazda na łyżwach nie tylko sprawia nam ogromną przyjemność , lecz również ma pozytywny wpływ na nasz rozwój fizyczny i psychiczny. Oto kilka zalet łyżwiarstwa.

Jazda na łyżwach to porządny wysiłek dla układu sercowo-naczyniowego. Pozwala na wydajny trening aerobowy, którego zadaniem jest poprawienie naszej wytrzymałości. Łyżwiarstwo daje możliwość uzyskania wszystkich korzyści związanych z bieganiem. I tu ogromną zaletą jest fakt, iż w znacznie mniejszym stopniu obciąża kolana i stawy. W czasie jazdy warto mocno pracować rękoma, aby dodatkowo zwiększyć intensywność treningu aerobowego. Należy pamiętać o ciągłym ruchu, ponieważ wtedy zwiększamy pracę mięśnia sercowego.

Śmiganie na łyżwach to bez wątpienia idealna alternatywa na zrzucenie nadwagi. Najważniejsze są w tym przypadku, jak to zazwyczaj przy odchudzaniu: czas, dystans i ciągłość. Im dłużej jeździmy, tym więcej możemy schudnąć. Jednak czas powiązany jest ściśle z pokonywaną drogą. Pokonując w ciągu 30 minut jeden kilometr mamy niewielkie szanse na zgubienie zbędnych kilogramów. Zatem jeśli to możliwe, najlepiej jest opracować sobie stałą trasę i próbować poprawiać czas przejazdu bez zatrzymywania. Niewątpliwie początkowo przejechanie dużego dystansu bez robienia przerw może sprawiać trudności. Nie powinno się jednak od razu zniechęcać, zaczynając powoli, stopniowo można osiągnąć wymarzone rezultaty.

Następnym argumentem przemawiającym za kręceniem piruetów na lodzie jest możliwość zwiększenia wytrzymałości. Utrzymywanie stałego, niezmiennego tempa w określonym czasie na danym dystansie to klucz do uzyskania odpowiedniej kondycji. Należy pamiętać by z czasem wydłużać trasę i zwiększać częstotliwość treningów. W ten sposób krok po kroku budujemy swoją kondycję.

W trakcie jazdy na łyżwach wzmacniają się również nasze mięśnie, a w szczególności mięśnie czworogłowe i udowe. Poza tym, ze względu na usztywnienie i wyprostowana pozycję, duże korzyści czerpią także mięśnie dolnych części pleców oraz brzucha.

Warto pamiętać, że łyżwiarstwo to nie tylko korzyści fizyczne, lecz także rozwój mentalny. Zaangażowanie w aktywność pozwala nam oderwać się od stresu i codziennych problemów. Nie rozwiązuje ich, ale pozwala spojrzeć na nie z innej perspektywy. Ogromną zaletą jest śmiganie po lodowisku znajdującym się na zewnątrz, ponieważ zapewnia nam odpowiednią dawkę świeżego powietrza oraz światła słonecznego. Poza tym może zwiększyć pewność siebie u dzieci, jak i u dorosłych. A dzieje się tak za przyczyną poprawy kondycji fizycznej. Łyżwiarstwo wymaga kontroli ciała i równowagi. Dla jednych są one naturalne, a dla innych trudne i wymagają od nich większej determinacji.

Styczeń to idealna pora na łyżwiarskie wariacje. Zbiorniki wodne powinny być wtedy zamarznięte. Jednak nie zawsze tak jest, potwierdzeniem czego są zamieszczone wyżej zdjęcia:). Na szczęście w wielu miejscowościach dodatkowo powstają sztuczne lodowiska, które stanowią dobra alternatywę w takich sytuacjach i porach letnich (wiosną i latem)…

ZAPRASZAMY NA ŁYŻWOWE SZALEŃSTWO:)

Podziel się:
 • Facebook
 • Twitter
 • YouTube
 • Pinterest
 • Pinterest
 • BĄDŹ LUKSUSOWA Z MARKĄ LR HEALTH&BEAUTY

  BĄDŹ LUKSUSOWA Z MARKĄ LR HEALTH&BEAUTY

 • CERTYFIKATY JAKOŚCI PRODUKTÓW LR HEALTH&BEAUTY

  CERTYFIKATY JAKOŚCI PRODUKTÓW LR HEALTH&BEAUTY

 • ALOES I JEGO ZASTOSOWANIE

  ALOES I JEGO ZASTOSOWANIE

Copyright (C) sistersm.net