KOPENHAGA

Kopenhaga-sistersm (39)

Kopenhaga-sistersm (40)

Kopenhaga-sistersm (42)

Kopenhaga-sistersm (43)

Kopenhaga-sistersm (44)

Kopenhaga-sistersm (34)

Kopenhaga-sistersm (31)

Kopenhaga-sistersm (32)

Kopenhaga-sistersm (33)

Kopenhaga-sistersm (27)

Kopenhaga-sistersm (28)

Kopenhaga-sistersm (29)

Kopenhaga-sistersm (30)

Kopenhaga-sistersm (48)

Kopenhaga-sistersm (49)

Kopenhaga-sistersm (51)

 

Kopenhaga-sistersm (54) — kopia

Kopenhaga-sistersm (55) — kopia

Kopenhaga-sistersm (56)

Kopenhaga-sistersm (21)

Kopenhaga-sistersm (24)

Kopenhaga-sistersm (26)

Kopenhaga-sistersm (46)

Kopenhaga-sistersm (45)

Kopenhaga-sistersm (57)

Kopenhaga to jedno z najchętniej odwiedzanych miast w Europie. Jej piękne kamieniczki ulokowane nad kanałem portowym Nyhavn zachowane są w bardzo dobrym stanie i robią ogromne wrażenie na zwiedzających turystach. Wzdłuż kanału kołyszą się drewniane jachty, które kształtują piękny obraz serca Kopenhagi. Śmiało można zaryzykować  twierdzenie,  że Nyhavn to najpiękniejszy port Bałtyku.

Kopenhaga przyciąga rzesze turystów dzięki licznym atrakcjom. Słynny Oto Tivoli  to  jeden z najstarszych parków rozrywki- dzieciaki znajdą tu sporo rozrywki, zaś dorośli mogą skorzystać ze znajdującej się tu restauracji. Będąc w Kopenhadze trzeba obowiązkowo przejść się najdłuższym deptakiem w Europie- Strøget (około 2 km. Długości). Składa się on z kilku uliczek, na których króluje moda młodzieżowa i właśnie stąd można czerpać różne inspiracje.  Uśmiechnięte buzie młodych ludzi ładują nas bardzo pozytywną energią. Zwiedzając to zachwycające miasto nie możemy zapomnieć o moście prowadzącym do szwedzkiego Malmö. Most liczy około 8 kilometrów i jest jednym z najwyższych i najdłuższych na świecie.

Stolica Danii znana jest również z dzielnicy Kopenhagi Christianshavn, enklawy hipisów, którzy po dziś dzień trwają w antymieszczańskim buncie z lat 60 he he… Christianii kręcą się wśród sklepików, kafejek itp. by sprzedać miękkie narkotyki, które w innych częściach miasta są zabronione. Ciekawym zjawiskiem są deklaracje nadchodzących rządzących, iż problem ten zostanie rozwiązany za ich kadencji, jednak zawsze wygrywa rachunek ekonomiczny. Wysiedlenie zbieraniny nierobów żyjących z zasiłków dla bezrobotnych pozostają tylko słowem. Warto dodać, że Christianę w ciągu roku odwiedza około miliona turystów. Sprawą oczywistą jest, że dla wielu turystów jedynym powodem przyjazdu do stolicy jest właśnie możliwość zawitania w tej dzielnicy w celu zakupienia narkotyków. Konsekwencją czego jest bierność władzy w tym temacie, ponieważ turyści, to źródło istotnych dochodów miasta.

Kopenhaga słynie z piwa, które ma niemal państwowotwórcze znaczenie. Na przełomie XIX i XX wieku Kopenhaga zawdzięcza piwu swój rozwój. Za pieniądze właścicieli browaru rodziny Jacobsenów powstała jedna z najpiękniejszych galerii rzeźby i malarstwa- Glyptotek.  Z tego samego kapitału powstała kopenhaska syrenka tzw. Mała Syrenka, symbol dzisiejszej Kopenhagi. Obecnie stara fabryka piwa stanowi atrakcję turystyczną, która przyciąga  dziesiątki tysięcy zwiedzających. Warto jest wspomnieć, iż Duńczycy spożywają głownie alkohol kopenhaski. Więc jeżeli, ktoś preferuje inne trunki musi wykazać się cierpliwością i sprytem w odnalezieniu innych gatunków.

WARTO ZOBACZYĆ:

 • Strøget
 • Kopenhaska syrenka
 • Nyhavn (stary port)
 • Tivoli (park rozrywki)
 • Christiansborg Slot (zamek)
 • Amalienborg (pałac)
 • Vor Frue Kirke (Katedra)
 • Rundetarn (okrągła wieża)
 • Øresund (most do Szwecji)
 • Rosenborg Slot (zamek)
 • Ny Carlsberg Glyptotrk (galeria)
 • Nationalmuseet ( Muzeum Narodowe),
 • Rêdhus ( ratusz z „zegarem świata”)

Stolica Dani robi wrażenie młodej i swobodnej. Na ulicach miasta panuje gorączkowy ruch, szczególnie na Strøget. Miasto zachęca do aktywności i swobodnego prowadzenia trybu życia. Nad kanałem Nyhavn oraz Nowym Portem ( najstarszy kanał mieszczący się w Kopenhadze) w porach letnich krążą liczne grupy turystów. Mieszczące się tu restauracje nie mogą narzekać na brak klientów. Latem mieszkańcy i turyści najchętniej zajmują stoliki wystawione przed restauracjami, knajpami i barami. Kopenhaga kojarzona jest z pięknymi kolorowymi uliczkami oraz wąskimi basenami portowymi powstałymi na przełomie XVII i XVIII wieku, kiedy mieszkali tu zacni kupcy. Obecnie Kopenhaga stanowi jedno z najbardziej rozpoznawalnych miast świata. Jest to miejsce do którego jeszcze nie raz człowiek powróci…

WSKAZÓWKI:

Jak dojechać?

Można wybrać się samochodem przez Hamburg, lub przyjechać pociągiem. Dobrym rozwiązaniem jest samolot ( Międzynarodowy Port Lotniczy Kastrup)

Kiedy najlepiej pojechać do Kopenhagi?

Klimat morski słynie z tego, że szybko się zmienia dlatego najlepiej jest jechać w porach letnich, czerwiec- sierpień.

Gdzie najlepiej przenocować?

Znajdziemy tu hotele wszystkich kategorii w okolicy dworca, wokół Tivoli. Trzeba pamiętać, że ceny są dużo wyższe niż w Europie Środkowej.

Podziel się:
 • Facebook
 • Twitter
 • YouTube
 • Pinterest
 • Pinterest
Copyright (C) sistersm.net